«Powrót

Dolnośląskie urzędy skarbowe wyróżnione w XIV Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Dolnośląskie urzędy skarbowe wyróżnione w XIV Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Dolnośląskie urzędy skarbowe wyróżnione w XIV Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Nagrodzeni laureaci

Na uroczystej gali, w której uczestniczył Szef KAS Marian Banaś, nagrodzono laureatów XIV Rankingu Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej.

Spośród 400 urzędów skarbowych po raz czternasty wybrano te, które działają najskuteczniej i najefektywniej. Urzędy skarbowe klasyfikowano w czterech grupach: małe urzędy (zatrudniające poniżej 60 pracowników), średnie (do 130 pracowników), duże (powyżej 130 pracowników) oraz wyspecjalizowane (z uwagi na właściwość). W osobnym zestawieniu oceniono izby administracji skarbowej. Przygotowano również klasyfikację generalną uwzględniającą miejsca zajęte przez poszczególne urzędy w obu ocenianych kategoriach.

W klasyfikacji małych urzędów skarbowych najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Kamiennej Górze, który został najwyżej oceniony w klasyfikacji generalnej i okazał się najskuteczniejszym małym urzędem w Polsce. W klasyfikacji generalnej małych urzędów skarbowych wyróżnione zostały także Urząd Skarbowy w Bystrzycy Kłodzkiej (3 miejsce) oraz Urząd Skarbowy w Złotoryi (6 miejsce). Wśród małych urzędów skutecznością wykazały się również urzędy skarbowe: w Bystrzycy Kłodzkiej (3 miejsce), w Kłodzku (4 miejsce), w Złotoryi (8 miejsce) oraz w Miliczu (10 miejsce). Za efektywność wśród małych urzędów skarbowych wyróżnione zostały natomiast urzędy skarbowe w Wołowie (3 miejsce), w Strzelinie (4 miejsce), w Kamiennej Górze
(6 miejsce) oraz w Złotoryi (8 miejsce).

W grupie średnich urzędów skarbowych na wyróżnienie za efektywność zasłużyły urzędy skarbowe w Dzierżoniowie (5miejsce) oraz w Głogowie (9 miejsce).

Wśród dużych urzędów skarbowych wyróżniono Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze - 3 miejsce w kategorii efektywność oraz 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W gronie urzędów wyspecjalizowanych Dolnośląski Urząd Skarbowy we Wrocławiu został wyróżniony za skuteczność (5 miejsce), co pozwoliło mu ostatecznie zająć 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu.

Natomiast Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu zajęła 5 miejsce w kategorii efektywność oraz 9 miejsce w kategorii skuteczność, co w ostateczności pozwoliło w zestawieniu generalnym zająć 6 miejsce.

Minister Marian Banaś pogratulował i podziękował kierownictwu i pracownikom urzędów wyróżnionych w rankingu DGP: „Dziękuję Państwu, a także pracownikom kierowanych przez Państwa jednostek za ogromny wkład w budowanie profesjonalnej i przyjaznej administracji. Za trud codziennej pracy i służby, dzięki którym możliwa jest skuteczna realizacja wpływów budżetowych i wsparcie uczciwych podatników. Zaangażowanie oraz postawa pracowników i funkcjonariuszy są największą wartością Krajowej Administracji Skarbowej" – powiedział Szef KAS.

Jesteśmy bardzo dumni z tak wysokich wyników dolnośląskiej Administracji Skarbowej w ogólnopolskim rankingu, dziękujemy za docenienie naszych starań.