«Powrót

Służby zabezpieczyły nielegalne automaty do gier hazardowych

Służby zabezpieczyły nielegalne automaty do gier hazardowych

Służby zabezpieczyły nielegalne automaty do gier hazardowych

Zdjęcie: funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, w tle nielegalne automaty do gier hazardowych

• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych.
• Podczas wspólnej akcji zostały zabezpieczone narkotyki i środki pieniężne.
Wspólna akcja służb

W wyniku zaplanowanej akcji funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, służby weszły do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, w którym miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. W momencie wejścia służb do lokalu urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, których organizowanie wymaga koncesji niezbędnej do prowadzenia kasyna.
Przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i policjantów eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. W trakcie czynności służby zabezpieczyły gotówkę.
Przypominamy
Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do3 lat.
Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:
• telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,
• za pomocą elektronicznego formularza: Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link otwiera nowe okno),
• mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.