Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Budynek Urzędu Skarbowego w Jaworze nie  jest przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Niepełnosprawnych klientów Urzędu obsługuje się  na Sali Obsługi Podatnika, która znajduje się na parterze budynku.  Zgodnie z ustaleniami z  ZUS o/z Legnica ( która posiada windę osobową )  osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z tej windy w celu dotarcia do Sali Obsługi Podatnika.

  Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach  komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz.1243), osoba głucha, niedosłysząca lub głuchoniewidoma, zwana osobą uprawioną, chcąca skorzystać z usług Urzędu Skarbowego  w Jaworze powinna zgłosić się do sekretariatu tut. Urzędu w celu umówienia terminu wizyty dogodnego dla osoby uprawnionej wraz z określeniem w jaki sposób i w jakim zakresie Urząd Skarbowy w Jaworze ma udzielić pomocy.

  Termin wizyty należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych, za pośrednictwem:

  • poczty elektronicznej – us.jawor@mf.gov.pl
  • telefonu – 76 8717-203
  • faxu – 76 870-62-24

  Osoby uprawnione mają prawo do skorzystania w kontaktach z Urzędem Skarbowym w Jaworze z pomocy osoby przybranej, czyli osoby która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw w organach administracji publicznej. W przypadku skorzystania przez osoby uprawnione z ww. prawa, organy administracji publicznej nie mogą wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających znajomość PJM (polskiego języka migowego), SJM (systemu językowo-migowego) lub SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych) przez osoby przybrane.

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 10.06.2015 Data publikacji: 16.06.2015 10:53 Data ostatniej modyfikacji: 26.08.2019 12:23
  Autor: Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaworze Osoba publikująca: Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek Osoba modyfikująca: Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek
  Rejestr zmian