«Powrót

Urzędnicy skarbowi w „Mieście Dzieci”

Urzędnicy skarbowi w „Mieście Dzieci”

Urzędnicy skarbowi w „Mieście Dzieci”

W sierpniu 2017 r. pracownicy Urzędu Skarbowego w Świdnicy przeprowadzili  zajęcia edukacyjne dla około 300 dzieci, realizowane w ramach organizowanych przez Urząd Miasta w Świdnicy półkolonii „Miasto Dzieci".

„Miasto Dzieci" to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) dla dzieci wieku 6-12 lat. Dzieci podczas warsztatów poznawały  sposób funkcjonowania niewielkiego miasta, realizowały  zadania, jakie wykonują władze i urzędy, a także uczyły  się planowania wydatków, organizacji czasu i pracy w grupie. Dzieci wcielając się w pracowników przeróżnych zawodów, w tym urzędnika skarbowego, otrzymywały za swoją pracę specjalną walutę.

Jednym z zawodów, z którym mogły zapoznać się uczestnicy półkolonii był urzędnik skarbowy. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Świdnicy, w formie gier i zabaw, przekazali dzieciom  podstawowe informacje dotyczące podatków oraz przybliżyli  zasady funkcjonowania urzędu i pracę urzędnika. Mali „pracownicy" z zaangażowaniem wcielili  się w role. Rozwikłali tajemnicę paragonu fiskalnego, źródeł i przeznaczenia podatków. Za swój wysiłek każdy otrzymał dyplom „Super Eksperta Skarbowego"  oraz  wynagrodzenie w walucie obowiązującej w „Mieście Dzieci", za które  można było nabyć łakocie i  zabawki w „Sklepie Marzeń".

 

Rejestr zmian