«Powrót

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Szanowni Państwo,
informujemy, że na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadomienie obywateli o lokalnych zagrożeniach.

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO) to rozbudowany ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikacja RSO pozwala na:

  • Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
  • Przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy,
  • Dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać za pośrednictwem strony Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Rejestr zmian