Młodszy kontroler skarbowy ds. kontroli celno-skarbowej i postępowania podatkowego w Dziesiątym Referacie Kontroli Celno-Skarbowej i Postępowania Podatkowego w Delegaturze Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy

21.05.2018 12:30

Źródło: Izba Administracji Skarbowej

Status: Zakończony

Typ pracy: Służba cywilna

Informacje szczegółowe

Numer: Nr ogłoszenia 27557
Tytuł: Młodszy kontroler skarbowy ds. kontroli celno-skarbowej i postępowania podatkowego w Dziesiątym Referacie Kontroli Celno-Skarbowej i Postępowania Podatkowego w Delegaturze Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy
Data publikacji: 21.05.2018 12:30
Termin składania ofert: 1.06.2018 23:59

Opis

Dyrektor poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko: młodszy kontroler skarbowy ds. kontroli celno-skarbowej i postępowania podatkowego w Dziesiątym Referacie Kontroli Celno-Skarbowej i Postępowania Podatkowego w Delegaturze Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 6%.

Wymiar etatu: 1
Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu
Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 24, 26
53-333 Wrocław

Miejsce wykonywania pracy:

Legnica
Delegatura Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy
ul. Marcinkowskiego 1-3
59-220 Legnica

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
• Wykonywanie czynności w ramach kontroli celno – skarbowej i postępowania podatkowego,
• uczestnictwo w prowadzonych kontrolach celno – skarbowych w zakresie weryfikacji obowiązków ewidencjonowania obrotu za pomocą kas fiskalnych,
• przygotowywanie projektów dokumentów i projektów rozstrzygnięć w toku wykonywanych czynności,
• kompletowanie, prowadzenie i archiwizowanie dokumentacji z czynności kontroli celno – skarbowych i postępowań podatkowych,
• prowadzenie wymaganych ewidencji i rejestrów oraz ewidencjonowane dokumentów źródłowych  w systemach informatycznych.

Warunki pracy:
- praca w terenie
- praca administracyjno- biurowa,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- praca wykonywana w porze dziennej,
- praca siedząca niewymuszona, jednozmianowa,
- stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe,
- budynek 4-kondygnacyjny bez windy,
- budynek częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo – tylko parter
- przy wejściu do budynku podjazd, na parterze platforma (podnośnik) umożliwiająca wjazd na wysoki parter
- brak toalet dla osób niepełnosprawnych
- przy budynku parking wewnętrzny dla pojazdów służbowych i prywatnych

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy
n i e z b ę d n e
wykształcenie: średnie
pozostałe wymagania niezbędne:
• znajomość przepisów prawa podatkowego
• posiadanie obywatelstwa polskiego
• korzystanie z pełni praw publicznych
• nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe:
• wykształcenie: wyższe prawnicze, ekonomiczne, administracyjne lub inne przydatne w kontroli celno-skarbowej
• komunikatywność
• umiejętność stosowania prawa w praktyce
• umiejętność analitycznego myślenia
• umiejętność pracy w zespole
• umiejętność rozwiązywania problemów
• umiejętność działania w sytuacjach stresowych

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
• życiorys i list motywacyjny,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
• oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
• oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
• kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
• kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
• kopia dokumentów potwierdzających długość i rodzaj doświadczenia zawodowego.

Inne dokumenty i oświadczenia:
• kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 1 czerwca 2018 r.

Miejsce składania dokumentów:
pocztą lub osobiście: kancelaria piętro 0 pok. 5

Inne informacje:
Oferty można składać również w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Kandydaci, którzy spełniają wymagania formalne, zostaną poinformowani (telefonicznie lub e-mailem) o terminie dalszego etapu naboru. Oferty złożone lub wysłane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data stempla pocztowego).
W ofercie należy podać dane kontaktowe (adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu) oraz numer ogłoszenia.

W celu spełnienia wymagań formalnych należy dostarczyć kopie wszystkich ww. wymaganych dokumentów i oświadczenia z poz. "wymagane dokumenty i oświadczenia". Oświadczenia kandydatów oraz list motywacyjny muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem.

Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu

Zachęcamy do zapoznania się z wewnętrzną procedurą naboru w Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu, która jest dostępna na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu pod adresem www.dolnoslaskie.kas.gov.pl

Wzory oświadczeń oraz klauzula informacyjna dla kandydatów ubiegających się
o pracę w służbie cywilnej dostępne są pod adresem: http://www.dolnoslaskie.kas.gov.pl/c/document_library/get_file?uuid=e370a9b3-9273-4104-b25f-277d10c3ebfe&groupId=3557796

Metody i techniki naboru oraz sposób dokonania  ocen:
- test wiedzy,
- rozmowa kwalifikacyjna.

Kwota minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego wynosi 3.185,53 zł brutto przy mnożniku kwoty bazowej wynoszącym. 1,700

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.:
(76)  86-20-021 wew. 222 (sprawy dotyczące zadań na stanowisku),
(71) 36-52-697 e-mail: andzelika.jadach@ds.mofnet.gov.pl (sprawy organizacyjne
i formalne).

Kandydat wybrany do zatrudnienia na dane stanowisko pracy, przed podjęciem zatrudnienia w Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu obowiązany będzie do złożenia oświadczeń wynikających:
- z art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne,
- z art. 144 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (dotyczy osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.).

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane
z równą uwagą  bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne,   przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Informacje o publikacji dokumentu bip

Data utworzenia: 21.05.2018

Autor: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Osoba publikująca: Andżelika Jadach

Data ostatniej modyfikacji: 25.06.2018 12:53

Osoba modyfikująca: Andżelika Jadach

Rejestr zmian